شارژ کارتریج

قیمت شارژ کارتریج

 

 

قیمت شارژ کارتریج و آشنایی با آن

مهم نیست از چه پرینتری استفاده کنید، درنهایت روزی می‌رسد که باید کارتریج آن را شارژ کنید. پرینتر زمانی که نیازمند شارژ کارتریج باشد نشانه‌های مختلفی از خود نشان می‌دهد؛ سفید چاپ شدن برگه‌ها، خطوط سیاه اضافی و کاهش کیفیت چاپ از جمله این نشانه‌ها هستند. توجه داشته باشید درصورتی که قبلا چندین شارژ انجام داده‌اید، بهتر است، به سراغ تعویض کارتریج بروید. باتوجه به اینکه پرینتر‌ها دستگاه‌های تخصصی محسوب می‌شوند، تعویض و شارژ این قطعه باید توسط متخصص انجام شود. قیمت شارژ کارتریج نیز، باتوجه عوامل مختلفی تعیین می‌شود. در ادامه این مطلب به بررسی نحوه شارژ کارتریج در محل، قیمت آن و دیگر مسائل مربوطه می‌پردازیم.

 

قیمت شارژ کارتریج

کارتریج چیست و چرا باید شارژ شود؟

افرادی که با تجهیزات مختلفی مانند پرینتر آشنایی دارند، قطعات آن را نیز به خوبی می‌شناسند. کارتریج یکی از مهم‌ترین قطعات پرینتر محسوب می‌شود که نقش اساسی در این دستگاه برعهده دارد. اگر کارتریج تونر یک پرینتر دچار مشکل شود، تمامی فرایند کار با پرینتر نیز، به تعویق می‌افتد. یکی از بخش‌هایی که بیشتر از همه با آن درگیر خواهید بود شارژ کارتریج است. این بخش محفظه نگهداری رنگ و پودر رنگ محسوب می‌شود و اگر خالی شود نیاز به شارژ مجدد خواهد داشت. برای شارژ کارتریج در محل می‌توانید از امداد چاپگر کمک بگیرید.

انواع شارژ کارتریج

یکی از عوامل موثر در قیمت شارژ کارتریج، شیوه شارژ است. این فرایند به دو شیوه لیزری و جوهر افشان انجام می‌شود. در ادامه این مطلب به بررسی دقیق این دو شیوه و نحوه انجام آن‌ها می‌پردازیم.

شارژ کارتریج جوهر افشان و شیوه انجام آن

دستگاه‌های جوهرافشان مدل متفاوتی نسبت به تونرها دارند و توسط جوهرهای مایع پر می‌شوند. برای شارژ پرینترهای جوهرافشان کافیست، مخزنش را سوراخ کنید و جوهر را به داخل آن تزریق کنید. توجه داشته باشید که این شیوه ممکن است موجب نشتی جوهر در چاپگر و آسیب به آن شود. اگر کارتریج دستگاه‌ شما 4 منبع مختلف داشته باشد، تزریق‌ها باید به‌صورت جداگانه انجام شوند. پس از تزریق جوهر باید هواگیری انجام شود و پس از کارتریج آماده استفاده می‌شود. قیمت شارژ کارتریج به شیوه جوهرافشان به دلیل نحوه انجام متفاوت با شارژ ليزري فرق می‌کند.

شارژ کارتریج لیزری و نحوه انجام آن

همان‌طور که واضح است برای شارژ چاپگرهای لیزری باید از شارژ لیزری نیز استفاده کرد. شارژ این چاپگرها توسط پودر تونر انجام می‌شود و بیش‌تر این پرینترها قابلیت شارژ مجدد را دارند. توجه داشته باشید که برخی چاپگرها پس از شارژ کارتریج دچار کاهش کیفیت می‌شوند. با این‌حال اگر فقط پوکه کارتریج تمام شود، به میزان کمتری کیفیت دستگاه افت می‌کند. کارتریج‌های لیزری قابلیت شارژ تا بیش از 10 بار را دارند.

 

قیمت شارژ کارتریج

مزایای شارژ کارتریج

درحالت کلی قیمت شارژ کارتریج نسبت به تعویض آن هزینه کمتری را ایجاد می‌کند؛ بنابراین مقرون‌به‌صرفه‌تر است. باید توجه داشت که کیفیت کار نیز پس از شارژ کاهش نمی‌یابد؛ به همین علت تعویض آن توصیه نمی‌شود.  البته در صورتی که از مواد با کیفیت جهت شارژ کارتریج استفاده شود. علاوه‌بر مقرون‌به‌‌صرفه بودن شارژ کارتریج با محیط‌زیستی نیز، سازگارتر است. تعویض این قطعه موجب می‌شود که زباله بیش‌تری تولید شود. همچنین در زمان نیز صرفه‌جویی می‌شود؛ چراکه شارژ آن نسبت به خرید و تعویض زمان کم‌تری نیاز دارد.

جهت شارژ کارتریج پرینتر در محل و بدون هزینه ایاب و ذهاب با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

02188532480

09102221293

09102221294

09102221295

معایب شارژ کارتریج توسط تونر فیک

قبل از صحبت راجع به معایب شارژ کارتریج بهتر است با انواع کارتریج موجود در بازار آشنا شویم. به­طور­کلی دو نوع کارتریج اصل و کارتریج‌ طرح در بازار وجود دارند که در ادامه به صورت جداگانه به هر کدام از آن­ها می‌پردازیم.

کارتریج اصل : کارتریج­های اصل قطعه­های ویژه‌ای هستند که توسط شرکت تولیدکننده پرینتر ساخته می‌شوند. قیمت شارژ کارتریج‌ اصل نسبتاً بالاتر است و معمولاً شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی مشتری این نوع کارتریج هستند. از جمله این محصولات اصل می­توان به کارتریج پرینتر hp و پرینتر کانن اشاره کرد.

کارتریج طرح: این مدل کارتریج‌ها قیمت زیادی ندارند و معمولاً برای کاربردهای خانگی و شرکت‌هایی استفاده می‌شوند که کیفیت چاپ برای آنها مهم نیست. این نوع کارتریج‌ها چندین مدل مختلف دارند که درجه‌بندی می‌شوند.  از بین انواع کارتریج طرح، قطعه درجه یک آن بیش­تر از همه شبیه به کارتریج اصل است.

کیفیت چاپ دستگاه در کارتریج اصل و طرح بسیار متفاوت است؛ چراکه تونر اصل نسبت به تونر شارژی بسیار متفاوت عمل می­کند. به­همین علت یکی از معایب شارژ کارتریج چاپگر توسط تونر فیک کاهش کیفیت چاپ است. همچنین می‌توان به کاهش تعداد برگ‌های قابل چاپ،‌ خرابی هد کارتریج‌ در پرینترهای جوهرافشان، از بین رفتن سریع­تر قطعه‌ها، نشت تونر و آسیب به سایر اجزای دستگاه، اخطارهای بدون دلیل پس از شارژ کارتریج  توسط تونر فیک و… اشاره کرد.

 

قیمت شارژ کارتریج

قیمت شارژ کارتریج

عوامل متعددی وجود دارد که بر قیمت شارژ کارتریج تاثیر می‌گذارند. نوع پرینتر و دستگاه چاپ از جمله عوامل محسوب می‌شوند. به طور کلی پرینترها به چهار دسته چاپگر لیزری، چاپگر جوهرافشان، چاپگر حرارتی و چاپگر سوزنی تقسیم می‌شوند‌. شارژ کارتریج و هزینه هر یک از این چاپگرها با یک­دیگر متفاوت است. از دیگران عامل موثر می‌توان به کیفیت تونر یا جوهر اشاره کرد. برای شارژ کارتریج پرینترهای جوهرافشان از جوهر استفاده می‌شود؛ در حالی که برای چاپگرهای حرارتی و لیزری از پودر تونر استفاده می‌کنند.

هزینه ایاب و ذهاب در شرکت امدادچاپگر کاملا رایگان می باشد.

هرچه کیفیت ماده استفاده شده بیشتر باشد قیمت نیز، بالاتر می‌رود. توجه داشته باشید که بهتر است از تونر و جوهرهای اصل استفاده کنید. استفاده از مواد اصل به افزایش کیفیت چاپ منجر می‌شود و به کارتریج نیز آسیب نمی‌زند. ظرفیت چاپ کارت ریز نیز عامل مهم دیگری است که در میزان هزینه شارژ کارتریج تاثیر دارد. این عامل به طور مستقیم بر قیمت‌ها تاثیر می‌گذارد؛ چرا که پرینترها از ظرفیت چاپ ۱۰۰۰ برگ تا ۱۲۰۰ برگ در بازار وجود دارند. هرچه ظرفیت جب پرینتر بالاتر برود هزینه شارژ آن نیز بیشتر می‌شود. برند چاپگر نیز یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت شارژ کارتریج است.

تفاوت تعویض و قیمت شارژ کارتریج‌

همان­طور که پیش­تر اشاره شد هر بار شارژ کردن قطعه کارتریج به کاهش میزان کیفیت آن منجر می‌شود. به­طورکلی پس از هر بار شارژ ۱۰ درصد از کیفیت پرینتر کاهش می‌یابد. به­همین دلیل بسیاری از افراد به جای شارژ ترجیح می‌دهند، تا قطعه را تعویض کنند. تعویض کارتریج منجر به افزایش کیفیت چاپگر می‌شود؛ با‌این‌حال به دلیل هزینه‌های بالا مقرون به صرفه نیست. قیمت هر بار تعویض این قطعه چندین برابر شارژ آن است و اگر بخواهیم هر بار کل کارتریج را تعویض کنیم، باید هزینه‌های بسیاری بپردازیم.

قیمت شارژ کارتریج نسبت به تعویض آن بسیار کم­تر است. به همین علت اگر از کارتریج اصل استفاده می‌کنید بهتر است ۲۰ تا ۳۰ بار آن را شارژ کنید و پس از آن اقدام به تعویض کارتریج کنید. اگر از کارتریج‌های غیر اصل استفاده می‌کنید نیز، تعداد دفعات شارژ آن به ۱۰ بار کاهش می‌یابد.

قیمت شارژ کارتریج در امدادچاپگر

 

نگهداری از کارتریج‌های شارژ شده

پس از شارژ کردن این قطعه نگهداری از آن نیز بسیار موضوع مهمی محسوب می­شود. هرچه نحوه نگهداری شما از کارتریج شارژ شده بهتر باشد، عمر مفید آن نیز بیش­تر خواهد شد. بهتر است چاپگر خود را به دور از رطوبت قرار دهید؛ چراکه عمر مفید کارتریج تونر در رطوبت به یک سال کاهش می‌یابد. علاوه بر رطوبت میزان دمای محیط نیست بر کارکرد این قطعه تاثیر می­گذارد. کارتریج تونر باید در دمایی بین صفر تا ۳۵ درجه سانتی­گراد نگهداری شود و از قرار گرفتن آن در معرض نور خورشید جلوگیری شود.

همچنین باید کارتریج‌ها را در حالت افقی جابجا و نگهداری کرد. گرد و غبار نیز به مرور زمان برای چاپگر مشکلاتی را ایجاد می‌کند؛ بنابراین باید محل نگهداری آن را به طور مداوم تمیز کنید. نکته مهم دیگر که باید به آن توجه کنید خاموش نکردن پرینتر زمان اجرای پرینت است. همچنین توجه کنید که حین چاپ درب پرینتر باز نشود. در هر دوی این حالت‌ها امکان گیر کردن برگه در پرینتر وجود دارد. نکته هم دیگری که باید به آن توجه کنید تنظیم درست سینی کاغذ و استفاده از کاغذهای باکیفیت است.

در صورتی­که کاغذهای استفاده شده کیفیت پایینی داشته باشند، هنگام چاپ به یکدیگر می‌چسبند و وارد دستگاه می‌شوند. ورود همزمان چند برگه به پرینتر موجب گیر­کردن آن­ها در داخل دستگاه خواهد شد. اگر کاغذهای شما وزن سنگینی دارند، باید پیش از پرینت، وزن آن­ها را برای دستگاه تعریف کنید تا سرعت حرکت را تنظیم کند. بهتر است از چاپگر در بازه‌های زمانی کوتاه و با وقفه استفاده کنید. همچنین روی کاغذهایی که منگنه‌دار پرینت نکنید.

شارژ کارتریج در محل

برخلاف سایر خدمات، شارژ کارتریج در محل بسیار ارزان‌تر از شارژ آن در مغازه است. اگر با نحوه جابجایی پرینتر و جداسازی قطعات آن آشنایی نداشته باشید، انتقال آن به مغازه بسیار دشوار و هزینه بر خواهد بود. همچنین متخصصان سیار پرینتر معمولاً تعرفه‌های کمتری نسبت به مغازه­ها دارند. به همین علت استفاده از خدمات شارژ کارتریج در محل موجب صرفه‌جویی در هزینه‌های شما خواهد شد. برای شارژ این قطعه از پرینتر خود می‌توانید از امداد چاپگر کمک بگیرید. این مجموعه با هزینه‌های مناسب به راحتی مشکل شما را حل می‌کند.

قیمت شارژ کارتریج

 

جمع‌بندی

با توجه به اینکه کارتریج از مهم­ترین قطعات پرینتر است، توجه به نحوه شارژ و نگهداری از آن بسیار حائز اهمیت خواهد بود. شیوه‌ شارژ کارتریج‌ با توجه به نوع دستگاه متفاوت است. به عنوان مثال در چاپگرهای جوهر افشان از جوهر و در پرینترهای حرارتی و لیزری از تونر استفاده می‌شود. قیمت شارژ کارتریج نیز، با توجه به نوع دستگاه و اصل یا طرح بودن نوع کارتریج متفاوت خواهد بود. در حالت کلی قیمت شارژ کارتریج بسیار مقرون­به­صرفه‌تر از تعویض آن خواهد بود. با توجه به اینکه شارژ این قطعه باید توسط افراد متخصص انجام شود، می‌توانید از خدمات امداد چاپگر در این زمینه استفاده کنید.

جهت شارژ کارتریج پرینتر در محل و بدون هزینه ایاب و ذهاب با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

02188532480

09102221293

09102221294

09102221295

 

 

سوالات متداول

چند شیوه شارژ کارتریج وجود دارد؟

برای پرینترهای جوهرافشان به صورت جوهری و برای پرینترهای حرارتی و لیزری به‌صورت تونر شارژ انجام می‌شود.

چند نوع کارتریج وجود دارد؟

کارتریج‌های موجود در بازار شامل کارتریج اصل و کارتریج طرح می‌شوند.

عوامل موثر بر قیمت شارژ کارتریج شامل چه مواردی می‌شوند؟

نوع پرینتر، برند پرینتر، کیفیت تونر و جوهر، ظرفیت چاپ دستگاه چاپ

 

 

 

 

 

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن