شارژ کارتریج

اصول نگهداری و استفاده صحیح از کارتریج

اصول نگهداری و استفاده صحیح از کارتریج

در این مقاله سعی داریم به توضیحاتی پیرامون اصول نگهداری و استفاده صحیح از کارتریج بپردازیم تا بتوان از کارتریج ها به صورت بهینه استفاده کنیم.

کارتریج ها به عنوان منبع تامین رنگ پرینترها یکی از ملزومات اصلی و کاربردی تمامی چاپگر و پرینترها محسوب می شوند. وجود هر گونه مشکل یا آسیب در کارتریج روند کار پرینترها را مختل می کند ، از این رو باید در نگهداری و استفاده صحیح از آن کوشا باشید.

کارتریج ها بر دو دسته ی کارتریج جوهر افشان و کارتریج لیزری تقسیم می شوند که مواد مصرفی در کارتریج های جوهر افشان ، جوهر و در کارتریج های لیزری که مخصوص پرینترهای لیزری می باشند ، پودری به نام تونر می باشد.

در کارتریج  پرینترهای جوهر افشان یک قطعه به نام هد وجود دارد که جوهر از طریق آن بر روی صفحات ریخته می شود و کار چاپ تصاویر یا کلمات را انجام می دهد. در پرینتر های لیزری چاپ از طریق قطعه ای به نام درام و به کمک پودر تونر صورت می گیرد.

برای ثبت سفارش شارژ کارتریج  در امداد چاپگر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

021-88532480

09102221293

09102221294

09102221295

روش های مراقبت از کارتریج

برای مراقبت از کارتریج ها همواره باید نکات مهمی را رعایت کنید تا کارتریج دچار هیچ گونه آسیبی نشوند. در صورت خراب شدن کارتریج یا آسیب دیدن آن عملکرد چاپگر نیز مختل می شود و هزینه های جبران ناپذیری را برای شما به بار می آورد.

کارتریج های لیزری و جوهر افشان را باید در مکان های مناسب و با روش های صحیح نگهداری کرد. اگر کارتریج های جوهر افشان برای مدت زمان زیادی به یک سمت نگهداری شوند جوهر آن در یک طرف قرار می گیرد و چاپ برگه ها به درستی صورت نمی گیرد.

کارتریج ها همواره باید در جای خشک و به دور از نور آفتاب نگه داری شوند و از قرار دادن کارتریج در مکان هایی مانند جلوی پنجره و یا محیط های باز که امکان ورود گرد و غبار به داخل کارتریج زیاد است جلوگیری کنید.

مراقبت از کارتریج
مراقبت از کارتریج

سعی شود کارتریج ها را در دمای اتاق نگهداری کنید. قرار گیری کارتریج در محیط های با تابش مستقیم نور آفتاب و در دمای بالا باعث نشتی جوهر و یا خراب شدن تونر می شود. دمای هوای سرد نیز باعث اختلال در روند چاپ کارتریج ها می شود به طوری که باعث جدا شدن جوهر و کاهش کیفیت تونر می شود.

قرار دادن کارتریج بر روی پرینتر زمانی که از آن استفاده نمی کنید موجب خشک شدن کارتریج می شود بهتر است هنگامی که از چاپگرها استفاده نمی کنید ، کارتریج را در یک ظرف در بسته یا یک پلاستیک نگهداری کنید.

نحوه نگهداری کارتریج جوهر افشان

کارتریج های جوهر افشان با توجه به اینکه از حساسیت و دقت بالایی برخوردار می باشند با هنگام کار با آن ها و در زمان نگهداری ، تعویض و یا شارژ کردن این نوع کارتریج ها دقت بسیار زیادی به خرج دهید. در کارتریج های جوهر افشان یک قسمت به نام هد وجود دارد که از حساسیت بالایی برخودار می باشد. هد کارتریج دارای روزنه های بسیار ریزی برای انقال جوهر بر روی کاغذ است و این روزنه ها به سادگی توسط آلودگی ها و یا گرد و غبار مسدود می شوند و باعث افت کیفیت چاپ و پایین آمدن عملکرد دستگاه می شوند.

بهترین روش نگهداری کارتریج های جوهر افشان این است فقط در هنگام استفاده از دستگاه آن را بر روی پرینتر قرار دهید و در صورتی که کار شما با پرینتر تمام شد آن را از دستگاه خارج کنید و در یک محفظه در بسته نگهداری کنید.

کارتریج جوهر افشان
کارتریج جوهر افشان

از آنجایی که جوهر کارتریج های جوهر افشان ، خیلی زود خشک می شوند جهت جلوگیری از خشک شدن کارتریج و ایجاد اختلال در روند چاپگر بهتر است کارتریج را به صورت وارونه همراه با یک دستمال مرطوب در یک محفظه در بسته قرار دهید. یکی از راه های دیگر جلوگیری از خشک شدن کارتریج جوهر افشان این است که هر چند هفته یک بار آن را بر روی پرینتر قرار دهید و کار چاپ برگه ها را انجام دهید.

توجه داشته باشید که در صورت تمام شدن جوهر کارتریج جهت جلوگیری از خشک شدن و غیر قابل استفاده شدن کارتریج جوهر افشان آن را از پرینتر جدا کنید و درون یک نایلون یا ظرف در بسته نگهداری کنید. برای افزایش طول عمر کارتریج سعی کنید در صورت تمام شدن جوهر آن فورا کارتریج را شارژ کنید این عمل باعث افزایش عملکرد کارتریج می شود.

پیشنهاد ویژه : نحوه شناسایی کارتریج اصلی از کارتریج طرح

نحوه نگهداری کارتریج لیزری

چنانچه برای مدت زمان طولانی از کارتریج های لیزری استفاده نشود کارتریج های لیزری مستعد فرسودگی می شوند و در هنگام چاپ ، کاغذها دارای پس زمینه تاریک و روشن می شوند. استفاده نکردن از کارتریج لیزری برای مدت زمان طولانی باعث فرسوده شدن و کاهش طول عمر کارتریج می شود.

بهتر است هنگام چاپ برگه ها در پرینتر های لیزری در انتخاب نوع کاغذ بسیار دقت کنید. انتخاب کاغذ مناسب و با کیفیت بالا در افزایش طول عمر کارتریج و نگهداری صحیح آن بسیار تاثیر گذار می باشد. قبل از تهیه ی کاغذ برای پرینتر خود حتما اطلاعات کافی در مورد کیفیت و جنس کاغذ داشته باشید. چون در دراز مدت باعث افت کیفیت چاپ و پایین آمدن عملکرد کارتریج های لیزری می شود.

دقت داشته باشید که کارتریج های لیزری را در مکان های خشک و بدون رطوبت نگهداری کنید. چون رطوبت باعث به هم چسبیدن پودر تونر می شود و بعد از مدتی تونر خشک می شود و باعث می شود دستگاه در هنگام کار قفل کند به طوری که سبب آسیب دیدن به قطعات داخلی کارتریج ازجمله چرخ دنده ، مگنت و درام می شود.

یکی از روش های  نگهداری صحیح کارتریج های لیزری تعمیر دوره ای قطعات کارتریج مانند درام آن می باشد که بهتر است این تعمیرها توسط سرویس کاران متخصص انجام شود. تمییز کردن قطعات داخل کارتریج و نگهداری های روزانه از آن و همچنین خالی کردن به موقع پودر باقی مانده در کارتریج هنگام شارژ دوباره از روش های نگهداری کارتریج لیزری می باشد.

هنگام تعویض و نصب کارتریج بر روی پرینتر دقت کافی را به خرج دهید و استاندارد های لازم را رعایت کنید تا موجب آسیب رساندن به دستگاه و کارتریج نشوید. سعی کنید برای نصب درست کارتریج بر روی پرینتر خود از افراد متخصص کمک بگیرید.

برای ثبت سفارش شارژ کارتریج در امداد چاپگر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

021-88532480

09102221293

09102221294

09102221295

افزایش طول عمر کارتریج با استفاده از روش های صحیح شارژ مجدد

یکی از روش های افزایش طول عمر کارتریج ها شارژ به موقع کارتریج می باشد سعی کنید قبل از اتمام تونر یا جوهر اقدام به شارژ مجدد آن کنید. استفاده از تونر و یا جوهر های اصلی و با کیفیت موجب بهبود عملکرد کارتریج و جلوگیری از آسیب دیدن پرینتر می شود.

شما کاربران گرامی می توانید جهت دریافت سرویس شارژ کارتریج در محل با تکنسین های امدادچاپگر در تماس باشید. شما همچنین می توانید جهت دریافت آخرین اطلاعات روز دنیا در زمینه پرینتر های نوظهور و قدیمی به بخش مقالات سایت امداد چاپگر مراجعه کنید. برای استفاده از خدمات بی عیب و نقص این مرکز می توانید از طریق آنلاین و یا از طریق شماره های 02188532480، 09102221293 الی 09102221295 با این مرکز ارتباط برقرار کنید.

روش های صحیح شارژ مجدد
روش های صحیح شارژ مجدد

استفاده درست و به اندازه از کارتریج

یکی دیگر از راه های نگهداری کارتریج پرهیز از استفاده بیش از حد کارتریج می باشد. با استفاده درست و به اندازه از کارتریج می توان به افزایش طول عمر و جلوگیری از آسیب دیدن کارتریج کمک کرد.

استفاده بیش از حد ایجاد آسیب دیدن قطعات پرینتر و کارتریج می شود. برای کارتریج ها در مدت زمان یک ماه  میزان مشخصی از چاپ در نظر گرفته می شود. در صورت رعایت نکردن این میزان و استفاده بیش از حد کارتریج موجب خراب شدن قطعاتی مانند درام کارتریج می شود.

خدمات شارژ کارتریج در امداد چاپگر

برای جلوگیری از آسیب رساندن به پرینتر و کارتریج خود از دستکاری بی مورد آن پرهیز کنید و شارژ آن را به افراد متخصص بسپارید. تکنسین های باتجربه امداد چاپگر  با استفاده از تونر های اصلی و مرغوب شارژ کارتریج در محل را انجام می دهند. تکنسین های متخصص این مرکز در مدت زمان کمتر از یک ساعت در محل حاضر می شوند و شارژ و تعویض کارتریج را برایتان انجام می دهند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن