شارژ کارتریج

نحوه تعمیر کارتریج خشک شده

تعمیر کارتریج خشک شده

اگر چاپگر شما شروع به چاپ صفحات خالی می کند ، یا هشدار خالی بودن جوهر را به شما می دهد در صورتی که اطمینان دارید کارتریج ها خالی نیست ، ممکن است با خشک شدن جوهر کارتریج پرینتر خود مواجه شده باشید.

در این مقاله ، ما بررسی می کنیم چه اتفاقی می افتد که کارتریج های یک پرینتر خشک می شوند و چه کاری می توانید برای حل مشکل و جلوگیری از وقوع آن انجام دهید.

کارتریج های جوهر افشان خشک شده می توانند روند چاپ شما را به طور کامل متوقف کنند. در بسیاری از موارد شما نیاز به تعویض کل کارتریج دارید ، برای تعمیر کارتریج خشک شده راه حل هایی وجود دارد که می توانید آن ها را امتحان کنید.

برای ثبت سفارش شارژ کارتریج و یا تعمیر پرینتر و دستگاه کپی در امداد چاپگر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

021-88532480

09102221293

09102221294

09102221295

چه چیزی باعث خشک شدن جوهر می شود؟

ابتدا باید فهمید که چه عواملی باعث خشک شدن جوهر درون کارتریج می شود و یا چه چیز هایی روند خشک شدن و غیر قابل استفاده شدن کارتریج را تسریع می بخشد. وقتی جوهر کارتریج های ما خشک می شوند کار را متوقف می کنند ، طبیعی است زیرا جوهر موجود در این نازل ها با هوای بیش از حد در تماس بوده و تا حدی خشک شده است و هیچ جوهر دیگری نمی تواند از آن عبور کند ، آن ها مسدود می شوند. عوامل زیر باعث خشک شدن جوهرکارتریج می شود:

استفاده نادرست و غیر اصولی

استفاده نادرست وغیر اصولی باعث خشک شدن جوهر می شود. افرادی که از چاپگرهای خود فقط به ندرت استفاده می کنند متوجه می شوند که کارتریج ها به سرعت خشک می شوند و در نتیجه به راحتی آن ها را گرفتار می کند. این امر را می توان با انجام چاپ صفحات بیشتر یا پرینت تعداد کمی برگه در مدت زمان های منظم کاهش داد تا اطمینان حاصل شود که نازل ها خشک نمی مانند.

پیشنهاد ویژه امداد چاپگر: شارژ کارتریج پرینتر 1566

منقضی شدن کارتریج

بسیاری از افراد از این امر آگاه نیستند که کارتریج چاپگرها دارای تاریخ انقضا هستند و استفاده از آن ها پس از این تاریخ می تواند منجر به ایجاد مشکل در چاپ شود. ما به طور کلی توصیه می کنیم برای جلوگیری از بروز مشکل ، هیچ وقت کارتریج ها را بیش از 12 ماه نگهداری نکنید و حتماً آن ها را در مناطق خشک و خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید.

شارژ دستی کارتریج ها

اگر این کار به صورت نادرست انجام شود ، می تواند منجر به ورود هوا به داخل کارتریج ، خشک شدن جوهر و گرفتگی سر نازل شود. به همین دلیل است که ما فقط از تولید کنندگان معتبر و دارای کنترل کیفیت استفاده می کنیم. بهتر است شارژ کارتریج پرینترهای خود را به امداد چاپگر بسپارید.

با توجه به حساس بودن قطعات کاتریج ها بهترین راه برای شارژ کارتریج سپردن آن ها به مراکز معتبر می باشد. امداد چاپگر برترین مرجع شارژ کارتریج و تعمیر پرینتر می باشد که با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و با تکیه بر دانش فنی و تجربه بالا کلیه امور مربوط به تعمیر پرینتر را به بهترین نحو برایتان انجام می دهد.

شارژ دستی کارتریج ها
شارژ دستی کارتریج ها

قرار دادن پرینتر در نزدیکی رادیاتورها یا در اتاق های گرم

همیشه اطمینان حاصل کنید که چاپگر شما در اتاقی با دمای پایدار نگه داشته می شود زیرا درجه حرارت بالا می تواند بر عملکرد کارتریج های شما تأثیر بگذارد. اگر میز را نزدیک به رادیاتور قرار دهید این کار باعث خشک شدن جوهر داخل کارتریج می شود.

قرار دادن پرینتر در نزدیکی رادیاتورها
قرار دادن پرینتر در نزدیکی رادیاتورها و خشک شدن جوهر آن ها

برای تعمیر کارتریج خشک شده چه باید کرد؟

یکی از راه های تعمیر کارتریج خشک شده این است که تمیز کردن خودکار هد چاپگر را در تنظیمات چاپگر خود اجرا کنید.

این گزینه ممکن است از طریق رایانه شما یا به عنوان تابعی از خود چاپگر در دسترس باشد. اگر مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید ، دفترچه راهنمای پرینتر خود را مطالعه کنید. احتمالاً باید 4-5 بار این کار را انجام دهید.

استفاده منظم از پرینتر

خوشبختانه ، یک روش واقعاً ساده برای جلوگیری از خشک شدن کارتریج های جوهر وجود دارد. فقط از پرینتر خود استفاده کنید ، با روان کردن آن نازل ها با جوهر تازه ، جلوی انسداد آن ها را گرفته اید.

اگر شما فردی باشید که هر چند ماه یک بار چاپ می کند ، احتمال اینکه کارتریج های شما بین استفاده ها خشک شود ، بسیار زیاد است. برای غلبه بر این ، ماهانه به خود یادآوری کنید تا یک صفحه آزمایشی چاپ کنید. این نوع صفحه به طور خاص برای فعال کردن تمام کارتریج های رنگی مختلف شما طراحی شده است. بدیهی است در صورتی که فقط یک سند سیاه و سفید چاپ کنید ، چنین اتفاقی نمی افتد.

پیشنهاد ویژه: مشکلات مربوط به دستگاه کپی و چاپگر و چگونگی رفع آن

خیس کردن کارتریج

کارتریج را از پرینتر جدا کنید. کارتریج را در یک کاسه آب گرم قرار دهید ، توصیه می شود که این کار را در یک کاسه پلاستیکی انجام دهید ، به طوری که سر پرینتر غوطه ور شود استفاده از کاسه های چینی ، فلزی یا سینک ممکن است خراش هایی را در هد کارتریج به وجود بیاورد.

 برداشتن کارتریج ها بسیار آسان است ، چاپگر خود را باز کنید و یا کارتریج خشک شده را خارج کنید. یک کاسه به اندازه متوسط پیدا کنید و آن را با آب ولرم پر کنید. کارتریج را زیر آب بگیرید ، تا مطمئن شوید که نازل ها به طور کامل با آب پوشانده شده اند. حالا با استفاده از یک پارچه تمیز یا پنبه قسمت ورودی نازل را پاک کنید و با باز شدن منافذ جوهر شروع به جاری شدن در آب می کند. اگر این طور نیست ، دوباره کارتریج را برای چند دقیقه در داخل آب بگذارید.

در مورد انسدادهای جدی بهتر است یک تکه پنبه را در آب گرم خیس کنید و آن را در سراسر کارتریج جایی که جوهر در آن قرار دارد مالش دهید. نازل ها را با یک حوله کاغذی یا پارچه ای بدون پرز تمیز کرده و داخل چاپگر قرار دهید. اگر لازم است این کار را بیش از دو بار تکرار کنید ، توصیه می کنیم یک کارتریج جدید خریداری کنید زیرا احتمالاً غیرقابل حل است.

برای ثبت سفارش شارژ کارتریج و یا تعمیر پرینتر و دستگاه کپی در امداد چاپگر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

021-88532480

09102221293

09102221294

09102221295

خرید کارتریج جدید

امیدواریم با راه حل های گفته شده در بالا این مشکل برطرف شود. اگر این گونه نباشد ، احتمالاً وقت آن رسیده است که بر روی کارتریج جدید سرمایه گذاری کنید. اگر مرتباً کارتریج پرینتر شما خشک می شود ، ممکن است کارتریج شما بلا استفاده شده باشد و باید نسبت به خرید کارتریج جدید اقدام کنید. این بدان معناست که وقتی چاپگر خشک می شود ، باید قبل از اینکه چاپگر صدمه ببیند شما کارتریج را تعویض کنید.

خرید کارتریج جدید
خرید کارتریج جدید و جایگزینی آن

اما اکنون می دانید که چگونه به مراقبت بهتر از آن ها بپردازید ، قبل از آنکه واقعاً خالی شوند احتمال خشک شدن آن ها بسیار کمتر است.

خدمات امدادچاپگر

شرکت امدادچاپگر در زمینه شارژ و تعمیر پرینتر فعالیت دارد. نیروی متخصص این مرکز جهت شارژ کارتریج در محل مورد نظر شما حاضر می شود تا با عدم حمل کارتریج به مکانی دیگر کوچکترین اسیبی به دستگاه شما وارد نشود. سرویس ایاب و ذهاب نیز کاملا رایگان می باشد.

شما کاربران گرامی می توانید جهت دریافت سرویس شارژ کارتریج در محل با تکنسین های امدادچاپگر در تماس باشید. شما همچنین می توانید جهت دریافت آخرین اطلاعات روز دنیا در زمینه پرینتر های نوظهور و قدیمی به بخش مقالات سایت امداد چاپگر مراجعه کنید. برای استفاده از خدمات بی عیب و نقص این مرکز می توانید از طریق آنلاین و یا از طریق شماره های 02188532480، 09102221293 الی 09102221295 با این مرکز ارتباط برقرار کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن